Hírek
2019. November 19. 11:34, kedd |
Helyi
Forrás: A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata
Alapvető munkavállalási szabályokról tájékoztatja a diákokat a kormányhivatal
Az ellenőrzési tapasztalatok szerint diákok foglalkoztatása esetén fokozottabb a veszélye annak, hogy a munkáltató nem tartja be a munkaviszonnyal kapcsolatos alapvető szabályokat.
A Csongrád Megyei Kormányhivatal célja, hogy a fiatal munkavállalókat ne érje jogsérelem. Annak érdekében, hogy a tanulók tisztában legyenek a munkaviszonnyal összefüggő, legalapvetőbb tudnivalókkal a következő hónapokban a foglalkoztatási osztályok szakemberei megyeszerte tájékoztató előadásokat tartanak elsősorban a végzős diákok számára.
A program keretben megismerkednek a munkaszerződésben foglaltakkal, megtudják mit jelent a munkabér, a munkaidő, a pihenőidő, vagy az adóhatósági bejelentés.
Az első előadásra november 20-án, szerdán 13 óra 35 perctől kerül sor Hódmezővásárhelyen, a Németh László Gimnáziumban (Németh László utca 18.).
Itt a 11.a és 11.b osztálynak dr. Juhász Tünde kormánymegbízott tartja meg a tájékoztatót.
A rendezvényre érkezőket 13 órától várják a bejáratnál, ahonnan az előadás helyszínére kísérik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód
Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője
Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
