Városlista
2025. március 15, szombat - Kristóf

Hírek

2017. Október 04. 04:59, szerda | Külföld
Forrás: mti

Adományokkal segítik a helyiek a Las Vegas-i lövöldözés áldozatait

Adományokkal segítik a helyiek a Las Vegas-i lövöldözés áldozatait

Vizet, ételt gyűjtenek és visznek a menedékközpontba Las Vegas-i lakosok a vasárnap éjjeli lövöldözés áldozatainak - hangzott el az M1 aktuális csatornán kedd délután.

Egy Las Vegasban élő magyar nő a műsorban azt mondta: rögtön a vasárnap éjjeli lövöldözés után és azóta is nagyon sokan segítenek az áldozatoknak. Közvetlenül a támadás után a sebesültek kórházba vitelével segítettek nagyon sokan, azóta pedig - a véradás mellett - jeget, vizet és ételt gyűjtenek, majd a menedékközpontba viszik.

A magyar nő arra is kitért, hogy a kaszinók üzemeltetői a hírek szerint szigorítani akarják a belépéskor követendő biztonsági intézkedéseket.

Ötvenkilencen haltak meg és jelenlegi adatok szerint 527-en sebesültek meg vasárnap éjjel, amikor az egyesült államokbeli Las Vegasban egy countryzenei koncert közönségére tüzet nyitott Stephen Paddock 64 éves, büntetlen előéletű, amerikai állampolgár a közeli Mandalay Bay Hotel és Kaszinó 32. emeleti erkélyéről. Az Iszlám Állam vállalta a felelősséget a merényletért, de még nem bizonyított az elkövető kapcsolata a terrorszervezettel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.