Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2019. Szeptember 22. 10:40, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Áder János részt vesz és beszédet mond az ENSZ klímacsúcsán

Áder János részt vesz és beszédet mond az ENSZ klímacsúcsán

Áder János köztársasági elnök szeptember 22-26. között az Egyesült Államokba látogat, ahol részt vesz az ENSZ klímacsúcsán és közgyűlésén - tájékoztatta a Köztársasági Elnöki Hivatal vasárnap az MTI-t.

A magyar államfő szeptember 23-án beszédet mond az ENSZ klímakonferenciáján.

Az ENSZ-közgyűlés általános vitájának megnyitóját követően Áder János megbeszélést folytat majd Antonio Guterres ENSZ-főtitkárral, felszólal a Fenntartható Fejlődési Célokról szóló csúcstalálkozón, kétoldalú találkozókon vesz részt, és jeles tudósokkal találkozik a CUNY Hunter College-ban.

Az államfőt útjára elkíséri felesége, Herczegh Anita.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának