Hírek
2015. November 08. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A MÁV-nak hétszázmillió forintos többletköltséget okoztak a migránsok

Az állami vasúttársaságnak összesen hétszázmillió forintos többletköltséget okozott az illegális bevándorlás - közölte Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója szombaton, az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.
A társaság vezetője hangsúlyozta, a váratlan migrációs nyomással rengeteg pluszfeladat hárult a MÁV-ra, a legnagyobb problémát pedig a kiszámíthatatlanság jelentette a vasúti közlekedés biztonságára.
Dávid Ilona szerint a vasúttársaság többletköltsége a dolgozóknak kifizetett túlórabérek és készenléti díjak mellett a tervezetten felül indított szerelvényekből, vagonokból, továbbá a takarításukból, fertőtlenítésükből adódott.
A MÁV elnök-vezérigazgatója közölte, hogy a migráció kezelésében feladatot vállaló minden munkavállalójuk - a katonákhoz hasonlóan - egyedi jutalmat, húszezer forintos Erzsébet-utalványt kap.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború