Hírek
2023. Április 05. 09:16, szerda |
Belföld
Forrás: Idokep.hu
A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

Csak a 2006/2007-es tél volt enyhébb a mostaninál a mérések rendszeres kezdete óta.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai alapján a mérések rendszeres kezdete, azaz 1901 óta a 2022/2023-as tél volt a második legenyhébb tél - írja az Időkép.hu.
Ennél csak a 2006/2007-es tél bizonyult enyhébbnek. Mindhárom téli hónap középhőmérséklete magasabb volt az 1991-2020-as átlaghoz képest, január országos átlagban 4,5 fokos pozitív anomáliával zárt.
Nem csak enyhe, csapadékos is volt a tél, különösen a január, mely 1901 óta a legcsapadékosabb januárnak bizonyult. Összességében a kilencedik legcsapadékosabb telet hagytuk magunk mögött. A sok csapadék viszont a rendkívül aszályos nyár után jól jött, a talajok a legtöbb helyen feltöltődtek, megszűnt az aszály.
Fotó: Illusztráció - Internet
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését