Hírek
2020. Május 09. 16:05, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A magyarok fele belföldön, míg 12 százalékuk külföldön nyaralna
A statisztikák szerint a magyarok fele belföldön, míg 12 százalékuk külföldön nyaralna - mondta Kiss Róbert Richard turisztikai szakújságíró szombat reggel az M1 csatornán.
Az adatok azt mutatják - mondta Kiss Róbert Richard -, hogy júliusra és augusztusra már vannak "mérhető számban" foglalások, egyelőre a nagyobb tavak környéke, a Balaton vagy a Tisza-tó a legnépszerűbb utazási célpontok.
A vidéki korlátozások enyhítésével megérkeztek a vendégek is, és a legtöbb szálloda arra számít, hogy júliusban és augusztusban megnyithat és forgalma is lesz - tette hozzá.
A külföldi utazásokról elmondta, főként a rövid, 2-3 napos utak népszerűek, vagyis a hosszabb, akár kéthetes nyaralások talán csak 2021-ben lesznek jellemzőek. A magyarok többsége Horvátországi nyaralást tervez.
Görögország júliusban "nyitja meg kapuit", Horvátország ezt már egy hónappal előbb szeretné megtenni, Olaszországban pedig speciális szabályok bevezetésével kísérleteznek a tengerpartokon - sorolta a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
