Városlista
2025. április 20, vasárnap - Konrád, Tivadar

Hírek

2018. Február 07. 11:46, szerda | Helyi
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

A KOSÁRSULI ELLEN DEBÜTÁL OTTHON A HONVÉD

A KOSÁRSULI ELLEN DEBÜTÁL OTTHON A HONVÉD

Igazi alsóházi rangadót játszik a Kosársuli az NBI B-s bajnokság Piros csoportjában szerda este 19 órakor.

A vásárhelyiek az őszi fordulóból elhalasztott meccsre utaznak a Budapesti Honvéd otthonába. A két együttes eddig igen hasonló teljesítményt nyújtott, de a hétvégi, Vasas elleni szoros mérkőzés adhat némi reményt Vas Péteréknek.
Aki kilátogatott a Hódtói Sportcsarnokba, az láthatta, hogy tényleg csak „paraszthajszálon” múlt a siker. Az utolsó negyedben végre ismét harapóssá váltak Utasi Gábor fiai, rég nem látott harcosságot mutatott a mostanában alacsonyabb hőfokon égő irányító, Szabó Péter is. Ha sikerül átmenteniük ezt a felfogást, akkor akár győzhetnek is Budapesten.

A Honvéd eddig még veretlen otthon, igaz főként amiatt, hogy még nem használhatták az idény elején kisebb felújításon átesett, de csak most engedélyezett csarnokukat. Így már előre lehet sejteni, hogy a fővárosiak semmiképp nem akarnak vereséggel debütálni most visszakapott termükben. A gárdában nincsenek kiemelkedő pontmutatóval rendelkező spílerek, de azért több olyan kosaras nevével találkozhatunk, akik már a kék-sárgák szurkolói előtt sem ismeretlenek. Drvenka, Stefán és Máté neve nem ismeretlen a szakmában. Sőt ott pattogtat, a Kosársuliban nevelkedett, tavaly másod virágzását élő Kováts Róbert is.

A Kosársuli tehát ismét útra kel, hogy kivívja idei 5. sikerét a bajnokságban. Az utazáshoz a megfelelő körülményeket a csapat két támogatója, az MMFB Földgáztároló Zrt. és a Szerencsejáték Zrt. biztosítja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen

A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.

2025. Április 19. 08:33, szombat | Bulvár

Humanoid robotokat is indítottak a pekingi félmaratonon

Huszonegy humanoid robotot is indítottak bemutatóként a több mint tízezer résztvevő mellett a szombaton Pekingben megrendezett félmaratonon. Ez volt az első alkalom, hogy robotokat is próbára tettek a 21 kilométeres távon.

2025. Április 19. 08:32, szombat | Külföld

Trump arról beszélt, hogy fel is hagyhat USA az ukrajnai béketörekvéseivel

Trump: az Egyesült Államok felhagyhat az ukrajnai béketörekvéssel, ám jelenleg lát \"lelkesedést\" a háború lezárására