Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2020. Augusztus 14. 18:09, péntek | Belföld
Forrás: mti

A koronavírus-helyzetben nincsenek nagyobb veszélyben az allergiások

A koronavírus-helyzetben nincsenek nagyobb veszélyben az allergiások

A jelenlegi ismeretek szerint nem veszélyezteti jobban a koronavírus az allergiásokat - mondta Szigeti Tamás, a Nemzeti Népegészségügyi Központ levegőhigiénés szakértője péntek reggel az M1 csatornán.

A tapasztalatok szerint az allergiások nem fertőződnek meg könnyebben, mint az egészséges emberek - közölte a szakértő. Hozzátette, hogy az allergia nem szerepel azoknak a betegségeknek a listáján sem, amelyek a koronavírus-fertőzés súlyosbodását okozhatják.

Fontosnak nevezte ugyanakkor, hogy az allergiások - mivel gyakrabban nyúlnak a betegség miatt irritált szemükhöz vagy orrukhoz - még nagyobb hangsúlyt fektessenek a kézmosásra és -fertőtlenítésre.

Az allergiásoknak azt is javasolta, hogy ne csak zárt környezetben, hanem kültéren is használjanak maszkot, mert az is véd a pollenektől. Az egyszerű orvosi maszk nem nyújt tökéletes védelmet, viszont az arcra jól tapadó FFP2-es típusú már igen - mondta Szigeti Tamás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket