Hírek
2017. Május 29. 11:26, hétfő |
Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök
A KOSÁRSULIÉ LETT AZ ELSŐ MECCS

Megnyerte az NBI B csoport 7. helyéért kuparendszerben zajló párharc első mérkőzését a Vásárhelyi Kosársuli a Hódtói Sportcsarnokban az MTK ellen.
A visszavágót csütörtökön rendezik a fővárosban, ahol ponton belül kell maradnia a kék-sárágknak a jobb helyezés megszerzéséhez.
Frissen kezdte a hazai csapat a meccset, 5 perc alatt 17 pontot rámoltak be a fővárosiaknak. Időt is kért edzőjük, Szarvas Gábor. Azonban ez sem változtatott semmin, sőt Szabó Péterék kinti dobásai sorra bementek, így nőtt a különbség a 10. perc végére. (27-17)
A kisszünet után kiegyenlítettebb lett a játék képe, kezdtek magukra találni a sötétek. Sok passzos játékukkal, és palánk alatti magasságfölényükkel 42-34-re lopóztak közelebb. Elsősorban centerük, Szabó Tibor jeleskedett a pontgyártásban. A félidőben azonban még mindig 8 pontos hátrányban voltak.
A harmadik periódusra visszavettek a csapatok a tempóból, inkább a mezőnybeli bírkózás, mintsem a szép játék volt jellemző. Mindez a vendégeknek kedvezett, akik 54-48-nál már-már lőtávon belülre kerültek. A játékrész végére viszont felélénkült Utasi Gábor legénysége, és a fürge léptű Szabó ziccerével 12-re nőtt a differencia.
64-54-nél indult a negyedik 10 perc. A mérkőzésen ihletett formában játszó Rostás Imre is sokat tett hozzá a játékhoz, de Molnár és Pavlovic is többször megvillant, így lassan, de biztosan nőtt a Csongrád megyeiek előnye. A budapestiek viszont nem adták könnyen magukat, így a végén 15 ponton belül maradtak. A Vásárhelyi Kosársuli 86-73-as győzelemmel búcsúzott a Hódtói Sportcsarnoktól, ez volt az utolsó hazai meccs a 2016-17-es szezonban.
Vásárhelyi Kosársuli – MTK Törökbálint 86-73 (27-15, 19-23, 18-16, 22-19)
NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés, rájátszás felsőház.
Vezette: Radnóti M., Vadász Cs. és Lövész Cs.
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 90 néző.
Kosársuli: SZABÓ 28/12, Béres 2, Vas 9/9, Pavlovic 8, Varga 7/3,
Csere: Kelemen 6, Molnár 4, ROSTÁS I. 22.
Edző: Utasi Gábor
MTK: JAKAB 16/3, Bihari 6, Bognár 14/12, Boinitzer 8/3, Szabó 16
Csere: MOHAY 13/3, Baross -.
Edző: Szarvas Gábor
Utasi Gábor: "Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk a hazai pályától. Gratulálok a csapatnak az egész éves teljesítményéhez.”
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:45, kedd | Bulvár
Mintegy 100 magyar és régiós alkotó kollekciója mutatkozik be az idei budapesti divathéten
2025. Augusztus 05. 07:44, kedd | Életmód
NKFH: csemege és paprikás szeletelt szalámit hívott vissza az Auchan
Az Auchan Magyarország Kft. visszahívta és a forgalomból is kivonta a 75 grammos kiszerelésű Auchan Kedvenc csemege és paprikás szeletelt szalámit nem jelölt allergén (szója) tartalmuk miatt
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -