Hírek
2012. Október 02. 09:53, kedd |
Sport
Forrás: ujasz.hu
A kilencszeres világbajnokunk két éve nem kapott fizetést
A kilencszeres világbajnok Paksy Tímea megerősítette, hogy Ausztriában folytatja a pályafutását.
A kajakos azt mondja, az MTK-nál két éve nem kapott fizetést, a magyar szövetség pedig megszegte a neki tett ígéretét.
Tegnapi sajtótájékoztatóján a tízszeres Eb-győztes, 29 éves versenyző úgy fogalmazott: már több mint egy éve Ausztriában készül, az ottani szövetségi kapitány, Almási Nándor irányítja a munkáját, és most eldöntötte, hogy véglegesen odaköltözik.
– A linzi klub már befogadott, pénteken pedig a magyar szövetségnek is beadtam a távozási szándékomról szóló papírokat. Innentől kezdve a magyar és az osztrák szövetségnek harminc napja van arra, hogy megegyezzenek. Nagyon remélem, hogy a történtek után a magyar szövetség nem gördít akadályt a távozásom elé – mondta Paksy Tímea, aki nagyon fájlalja, hogy egyetlen olimpiára sem tudott kijutni.
A legutóbbi olimpia előtt teljesítette a válogatási feltételeket, mégsem került be a csapatba, és az ígéretekkel ellentétben még tartaléknak sem vitték ki Londonba. Vasárnap lejárt a szerződése az MTK-nál, ahol pontosan két éve nem kapott fizetést, ebben az időszakban részben a tartalékjaiból élt.
– Szeretem Magyarországot, de nem annyira, hogy éhen haljak – jelentette ki, hozzátéve, hogy ha kell, jogi útra tereli majd az adósság rendezésének ügyét. Linzben elsősorban gyerekek edzésével szeretne foglalkozni. – Edzek majd, amennyit tudok, de a következő évet egy kicsit lazábbra veszem. Aztán, ha úgy adódik, vízre szállok az osztrák válogatottban. Engem már csak az olimpia motivál, de négy év nagyon hosszú idő – mondta Paksy.
Paksy Tímea előtt a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, valamint Benedek Dalma jelezte, Szerbiában folytatja pályafutását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 07:31, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Kínos veszprémi vereség a csoportkör zárásán
A Veszprém házigazdaként 38-33-ra kikapott a dán Aalborg HB-től csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és fennállása legrosszabb csoportkörét zárta hét-hét győzelemmel és vereséggel.
2026. Március 13. 07:23, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos ferencvárosi győzelem és előny a nyolcaddöntőben
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Bragát a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki első mérkőzésén, így jó helyzetben utazhat Portugáliába a jövő szerdai visszavágóra.
2026. Március 12. 10:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: papíron esélyesebb a Braga, de nyerni akarunk
2026. Március 11. 10:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Egygólos előnyben Sallaiék Szoboszlaiékkal szemben
Sallai Roland csapata, a Galatasaray hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
