Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2012. Július 13. 09:59, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik az ombudsmanhoz fordul a Lungo Dromnak adott állami épület miatt

A Jobbik az ombudsmanhoz fordul a Lungo Dromnak adott állami épület miatt

A Jobbik az ombudsmant kéri, forduljon az Alkotmánybírósághoz a Lungo Dromnak adott állami épület miatt - közölte az ellenzéki párt pénteken az MTI-vel.

A parlament csütörtökön döntött arról, hogy tucatnyi állami tulajdonú ingatlant - javarészt templomokat - az állam ingyenesen egyházaknak ad át, egy fővárosi épületet pedig a Lungo Drom romaszervezet kap meg.
A Fidesszel szövetséges Lungo Dromnak juttatott VIII. kerületi ingatlan átadását az indoklás azzal támasztja alá, hogy az a legnagyobb létszámú és támogatottságú cigány érdek-képviseleti szervezet közösségi céljainak megvalósítását segíti.
A Jobbik a parlamenti döntésre reagáló közleményében leszögezte, hogy az Országgyűlés a Jobbik tiltakozása ellenére fogadta el azt a törvényt, amellyel "a Fidesz–KDNP-s kormánytöbbség Alaptörvényt sértő módon" ingyen átadott a Farkas Flórián vezette Lungo Dromnak egy, az 1950-es években államosított, korábban óvodaként használt, több százmillió forint értékű budapesti ingatlant. A Jobbik ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a párt az egyházi ingatlanok visszaadásával egyetért.
A Mégis székházzal fizette ki a cigány szavazatokat a Fidesz című közleményben a Jobbik kifejtette: a párt hétfőn kapcsolódó módosító javaslattal élt "a botrányos székházhoz juttatás megakadályozása érdekében, és a részletes vitában minden érvet felvonultattak a radikális képviselők a diszkriminatív és nemzeti vagyont megcsapoló akció ellen". Gaudi-Nagy Tamás ügyrendi felszólalásában azt kérte, vegyék le ezt "az egyszer már megbukott" javaslatot, mert az sérti az Alaptörvény azon bekezdését, amely szerint állami vagyont elidegeníteni csak átlátható szervezetnek lehet, a Jobbik szerint viszont "a Lungo Drom pedig nem ilyen".
A Jobbik az alapvető jogok biztosához fordul a törvény alkotmánybírósági megtámadása érdekében - írta közleményében a párt.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.