2017. Február 21. 10:16, kedd | Helyi
Forrás: Kovács Zsolt Hód Úszó SE Hódmezővásárhely

A HÓD ÚSZÓ SE csapata hódította el a 2017-es Mimosa Cup csapat trófeáját

A HÓD-ok hatalmas fölénnyel nyerték a csapatok pontversenyét.
Úszóink összesen 53 (30 arany, 13 ezüst, 9 bronz) érmet hoztak haza a montenegrói Herceg Noviból.

Ugrai Panna első nemzetközi versenyén zseniális teljesítményt nyújtott korosztályában - a 2004 és fiatalabb kategóriában -, 9 számban nem talált legyőzőre és felállított 7 új versenycsúcsot is! Panna ezzel a korosztálya legeredmenyesebb lány úszója lett.

A felnőtt női mezőnyben Dara Eszter világklasszis úszónk 6 aranyat nyert, 5 új felnőtt versenycsúccsal. Ezzel elnyerte legeredményesebb felnőtt női versenyzőnek járó címet.

A férfiaknál Winkler Máté szintén kimagasló eredményt ért el 6 arany érmével és 100m háton felállított versenycsúcsával, továbbá a férfiak összesített versenyében 3. helyet szerezte meg.

Rozanovic Ádám a 100m vegyes új versenycsúcsa mellett 2 aranyat és 3 ezüstöt tudhat magáénak.

Kerecsen Gerle 3 arany és 2 ezüstje mellett a verseny 3. legjobb női úszója címet is megszerezte.

Szentkereszty Cecília 1 ezüst és 2 bronz érem mellett 200m női gyorson diadalmaskodott.

Oláh Norbert korosztályánál 2 évvel idősebbek között versenyezve 3 ezüstöt és 2 bronz érmet zsebelt be.

Miksi Richárd betegséggel küzdközdve 1-1 ezüst és bronz mellett még 7 számban végzett pontot érő helyen.

Garamvölgyi Csenge első nemzetközi versenyén 50m pillangó úszásban éppen lemaradt a dobogóról azonban több úszásával is hozzájárult a csapat elsőségéhez.

A csapatot Máté Hunor, Udvardi Gábor és Ádándi Kiss Gyula készítette föl.

2024. Május 03. 06:43, péntek | Belföld

Nagy Márton: Magyarországon minden adott, hogy Kína logisztikai központja legyen

Magyarországnak versenyképessége javítása érdekében szüksége van a kínai kapcsolatokra, a két ország közötti együttműködés erősítésére

2024. Május 03. 06:41, péntek | Életmód

Nemzetközi elismerést kapott a szentendrei Skanzen

A SozialMarie díj harmadik helyezettje lett a szentendrei Skanzen Demencia Programja - tájékoztatta a Szabadtéri Néprajzi Múzeum az MTI-t csütörtökön.

2024. Május 03. 06:39, péntek | Életmód