Hírek
2018. Augusztus 09. 11:07, csütörtök |
Helyi
Forrás: Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság
A hétvégén torlódásra kell számítani a Csongrád megyei átkelőkön
Erős forgalommal és megnövekedett várakozási idővel kell számolniuk az utazóknak a hétvégén, Röszkén és Csanádpalotán. Mind a ki-, mind a belépő oldalon torlódás alakulhat ki.
A következő hétvégén elsősorban azoknak kell hosszabb várakozásra számítaniuk, akik Röszkénél és Csanádpalotánál szeretnének az országba belépni, hiszen a júniusban hazautazott vendégmunkások szabadsága lassan véget ér, és visszaindulnak nyugat-európai munkahelyeikre.
A hazafelé tartó vendégmunkások már kevesebben vannak, mint a korábbi hetekben, ezzel szemben egyre többen indulnak a dél-európai országokba pihenni, így továbbra is megnövekedett határátlépési idővel számolhatnak az utazók kilépő irányban is.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság a hazai és külföldi társszervekkel együttműködve kezeli a dinamikusan megnövekedett forgalmat, és az átkelőket szükség szerint teljes kapacitáson működtetik a kollégák. Amennyiben pedig a forgalmi helyzet indokolja, az utazókat más átkelők felé terelik.
Torlódások esetén a gyorsabb átlépés érdekében Szerbia felé célszerű a Tompa, a Tiszasziget, az Ásotthalom vagy a Röszke Közúti Határátkelőhelyet választani. Utóbbi három átkelő naponta 7 és 19 óra között vehető igénybe.
Akik Romániába szeretnének utazni, választhatják a 24 órás nyitva tartással működő kiszombori vagy battonyai határátkelőt.
A határátkelőhelyek nyitva tartásáról és az ott várható várakozási időkről ahttp://http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo oldalon, valamint a Rendőrségi Útinformációs Rendszer (Rutin) mobil applikáció segítségével tájékozódhatnak az utazók.
A rendőrség kéri, hogy indulás előtt mindenki ellenőrizze az úti okmányai meglétét, a gépkocsi műszaki állapotát, vegyenek magukhoz elegendő mennyiségű folyadékot, és amennyiben szükséges, ne felejtsék otthon gyógyszereiket. Amennyiben rendőri segítségre van szükségük, hívják a 112-es segélyhívót.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
