Hírek
2022. Április 29. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén több lesz a napsütés

A hétvégén több lesz a napsütés, de néhol továbbra is lehetnek kisebb záporok, akár zivatarok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken gomolyfelhős, napos idő lesz a jellemző, de keleten kialakulhatnak kisebb záporok. A legalacsonyabb hőmérséklet általában plusz 3 és 8 Celsius-fok között alakul, de az északkeleti völgyekben ennél pár fokkal hidegebb, akár gyenge fagy is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 17 és 21 fok között valószínű.
Szombaton sem zárható ki egy-egy zápor, de jellemzően napsütéses idő várható. A hőmérséklet hajnalban általában plusz 2 és 7 fok között alakul, de a fagyzugos helyeken 0 fok köré is lehűlhet a levegő. Délután 18-22 fokot mérhetnek.
Vasárnap is több órára kisüt a nap, de nyugaton akár hosszabb időre is eltakarhatják a napot a felhők. Helyenként előfordulhat zápor, zivatar, nagyobb eséllyel az ország déli felén. A minimumhőmérséklet általában 4 és 10 fok között alakul, a fagyzugos körzetekben pár fokkal hidegebb is lehet. Délutánra 18 és 23 fok közé melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -