Városlista
2025. augusztus 20, szerda - István

Hírek

2020. Október 16. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A hétvégén is többször beborul az ég

A hétvégén is többször beborul az ég

A hétvégén is többször beborul az ég, helyenként eső is várható, de egyre többet süt ki a nap - közölt az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzésében, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, délen, délkeleten viszont felszakadozhat a felhőzet. Főként az ország északi felén több helyen várható eső, zápor, keleten zivatar is lehet. A szél több helyen megélénkül, a Kisalföldön helyenként meg is erősödik. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Napközben általában 10-16 fokig emelkedik a hőmérséklet, északkeleten néhány fokkal melegebb is lehet.

Szombaton általában erősen vagy közepesen felhős lesz az ég, de emellett lesznek napos időszakok is. Szórványosan előfordulhat kisebb eső, zápor. A szél élénk, többfelé erős lesz. A minimumhőmérséklet 2-8, a maximumhőmérséklet 7-13 fok között alakul.

Vasárnap elsősorban hajnalban pára- és ködfoltok is lehetnek. Napközben változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Főként a Dunától keletre fordulhat elő helyenként kisebb eső, záporeső. Sokfelé megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 7, a csúcshőmérséklet 8 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.