Hírek
2020. Január 16. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén borús, párás idő lesz, néhol hószállingózás is lehet
Folytatódik a borús, párás idő. Emellett többfelé előfordulhat ónos szitálás, és néhol hószállingózás is lehet
– derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.
Pénteken többnyire borult, párás, többfelé ködös idő várható, csak helyenként – főként a hegycsúcsokon – süt ki hosszabb időre a nap. Hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. A leghidegebb órákban mínusz 6 és 0, napközben mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet, de ahol kisüt a nap, ennél pár fokkal több is lehet.
Szombaton és vasárnap is többnyire erősen felhős vagy borult, párás időre lehet számítani. Szombaton kis területen lehet napsütés. Szombat délutántól a Dunántúl nyugati felén elszórtan előfordulhat kisebb havazás, havas eső, másutt szitálás, ónos szitálás, hószállingózás lehet.
Vasárnap is főként a Dunántúlon valószínű elszórtan hószállingózás, kisebb havazás, havas eső. Ekkor a szél többfelé megélénkül, nyugaton meg is erősödhet.
A minimumhőmérséklet mindkét nap mínusz 7 és 0 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton mínusz 2 és plusz 5, vasárnap mínusz 1 és plusz 5 fok között alakulnak – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
