Városlista
2023. november 30, csütörtök - András, Andor

Hírek

2022. Augusztus 16. 09:34, kedd | Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. Kommunikációs Igazgatóság

A hét végéig még tart a kerékpáros kihívás – Már 500-nál is többen vannak versenyben

A hét végéig még tart a kerékpáros kihívás – Már 500-nál is többen vannak versenyben

Már több mint ötszázan regisztráltak a vasúttársaság kerékpáros kihívására. A hét végéig még van lehetőség a csatlakozásra és versenybe szállni az értékes sportáruházi ajándékutalványokért.

A kerékpárosok számára a legkedveltebb turisztikai úti cél idén is a Balaton, ahova minden vonaton lehet kerékpárt szállítani, de a Velencei-tó, a Tisza-tó, a Pilis és Eger felé is egyre többen utaznak biciklivel. A vasúttársaság augusztus 21-éig tartó, országos kerékpáros kihívására eddig ötszáznál is többen jelentkeztek, minden résztvevőnek esélye van megnyerni az értékes Decathlon ajándékutalványok egyikét.

A nyereményjátékon a részvételhez szükséges űrlapot a https://www.vasutasmagazin.hu/bicaj oldalon kell kitölteni: meg kell adni a nevet, az e-mail címet és a telefonszámot. Ugyanerre az oldalra fel kell tölteni a napi maximum egy bicajozásról készült, valamilyen sportapplikációval 10 perces átlagsebességről rögzített képernyőképet, továbbá ugyanarra a napra szóló kerékpárjegy vagy bérlet 17 karakterből álló sorszámát. Egy játékos többször is játszhat a nyereményjáték végéig naponta egy alkalommal, különböző fotókkal, kerékpárjegyenként egyszer, bérletenként naponta egyszer.

Az aktuális, országos kerékpáros ajánlatokról, túrajegyekről, illetve kapacitásokról a MÁV-START kerékpáros aloldalán lehet tájékozódni: https://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/kerekparszallitas

Ezek érdekelhetnek még

2023. November 29. 17:27, szerda | Kék hírek

Elítélték a tanárt, aki kiskorúval folytatott szerelmi viszonyt

Nem jogerősen tíz hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Püspökladányi Járásbíróság azt a tanárt, aki iskolája kiskorú diákjával folytatott szerelmi viszonyt

2023. November 29. 17:26, szerda | Sport

Konferencia-liga - Szerbiában nagyot léphet a továbbjutás felé a Ferencváros

A Ferencváros csütörtökön nagy lépést tehet a továbbjutás felé, amennyiben legyőzi a Cukaricki csapatát Leskovacban a labdarúgó Konferencia-liga ötödik fordulójában.

2023. November 29. 06:00, szerda | Életmód

Magyarországon nem tervezik legalizálni az eutanáziát

Magyarországon az eutanázia nem engedélyezett és nem is kívánjuk legalizálni - tudatta egy az Emberi Jogok Európai Bírósága előtt folyó per kapcsán az Igazságügyi Minisztérium (IM) kedden közleményben az MTI-vel.

2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld

90 százalék fölé emelkedhet az egyszer használatos ital palackok visszagyűjtési aránya

Az új visszaváltási rendszerrel a mostani 40 százalék körüli szintről 90 százalék fölé nőhet az egyszer használatos italos palackok visszagyűjtési aránya