Hírek
2012. Január 02. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A hackertámadás helyét is megtalálja a vírus
Japán szakemberek olyan számítógépes vírust fejlesztettek ki, amely képes visszakeresni egy hackertámadás helyét és hatástalanítani a rosszindulatú programot – számolt be a Jomiuri Sinbun című napilap vasárnap.
A három év alatt mintegy 179 millió jenből (564 millió forint) megvalósított fejlesztést a japán kormány megbízásából a Fujitsu informatikai vállalat végezte. A jótékony vírus egyelőre még nem bevethető: törvénymódosításra van hozzá szükség, mivel egyelőre a számítógépes vírusok terjesztői büntetőjogi felelősségre vonásra számíthatnak.
Az ország különféle hálózatai sokszor estek áldozatul rosszindulatú támadásoknak a közelmúltban. Novemberben 200 helyi önkormányzat közös hálózatát ostromolták meg, októberben a törvényhozás számítógépes rendszerét támadták meg egy kínai szerverről származó e-maillel. Az új, „jó” vírust egyelőre „zárt környezetben” tesztelik – számolt be az újság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
