Hírek
2011. Július 30. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A gyerekeknél nem okoz rákot a mobilozás?

Egy friss tanulmány szerint azoknál a gyerekeknél, akik használnak mobiltelefont, nem alakul ki gyakrabban daganatos betegség, mint azoknál, akik nem használják az eszközt.
Más szakértők azonban arra figyelmeztetnek, hogy részletesebb kutatásokra lesz szükség az eredmények megerősítéséhez.
Manapság a fiatalok és a gyerekek körében is egyre elterjedtebb a mobiltelefonok használata, ami miatt sok szülő és orvos is aggódik. A közelmúltban ugyanis bebizonyosodott, hogy felnőttek esetében a készülék emelheti az agydaganat kialakulásának kockázatát - írja a Journal a National Cancer Institute.
A legfrissebb tanulmány, amelyben kifejezetten a mobilok gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálták, azonban arra az eredményre jutott, hogy nincs ok az aggodalomra. A vizsgálatok szerint a kicsiknél a sugárzás nem segíti elő az agydaganat kifejlődését.
Külső szakértők azonban hozzátették, hogy a telefonok hosszú távú hatását a gyerekeken egyelőre nem tesztelték, így az eredmények egyelőre csak rövid távra érvényesek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.