Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2012. Január 28. 07:18, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A gének megmondják mikor lesz a menopauza?

A gének megmondják mikor lesz a menopauza?

Olyan, a nők korával összefüggő genetikai faktorokat azonosítottak nemzetközi kutatók, melyek összefüggésben állnak a menopauza kezdetével.

A tudósok 13 olyan immunfunkciókkal és DNS helyreállítással kapcsolatos loci-t (egy gén specifikus elhelyezkedése a kromoszómán) állapítottak meg, amelyek a menopauza kezdetére is hatással vannak - mondják bostoni szakértők.

A felfedezésünk megmutatja azon gének szerepét, melyek szabályozzák az immun-működést és a DNS-helyreállítást, hasonlóképp azon génekét, melyek hatással vannak a petefészek-funkciók neuroendokrin rendszerére, amik a menopauzát befolyásolják, jelezve az öregedés folyamatát - mondták a tanulmány szerzői.

Az új felfedezések közelebb visznek minket ahhoz, hogy megértsük a menopauza genetikai alapokon nyugvó időpontját. Emellett reményeink szerint segít megérteni a korai menopauza és a csökkent termékenység miértjét - mondják szakemberek.

A legtöbb nő esetében a menopauza az ötvenes évek elején kezdődik - írja a healthday.com.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: dns, gének, menopauza, tudósok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin