Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2012. Október 09. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A botox hatékonyan kezeli a vizelet inkontinenciát

A botox hatékonyan kezeli a vizelet inkontinenciát

Egyre szélesebb körben használják orvosi kezelések alkalmával a botoxot, mint például migrén, szklerózis multiplex, súlyos izzadás esetén - számol be a Fox News. Emellett egy új kutatás rámutatott, hogy a kezelés hatékony a vizelet inkontinenciára is.

A chicagói Loyola Egyetem kutató legújabb tanulmányukban azt találták, hogy a botox sikeresen kezelheti a vizelet inkontinenciát is. Az eredmények azt mutatták, hogy a botox kétszer olyan hatékony, mint a gyógyszer a tünetek teljes megszüntetése tekintetében.

A húgyúti inkontinencia akkor történik, amikor a vizelet önkéntelenül szivárog. Antikolinerg szereket szoktak használni a húgyhólyag izomzat erősségének kezelésére, de ennek olyan kellemetlen mellékhatásai lehetnek, mint a székrekedés, száj-és szemszárazság.

A nők mintegy 15 százalékának van vizelet inkontinenciája, kétszer nagyobb valószínűséggel, mint a férfiaknak.

A kutatás keretében 241 vizeleti inkontinenciával küzdő nőt teszteltek. Egy részük hagyományos gyógyszeres kezelést és sós injekciót, míg más részük botox kezelést és placebo tablettát kapott.

A botox kezelést kapottak 27 százaléka arról számolt be, hogy a tüneteik teljesen eltűntek, sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lettek, mint a gyógyszeres kezelést kapott csoport tagjai.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:09, szombat | Életmód

Az egy éve elhunyt Kozma Imre atyára emlékezik pénteken a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Egy évvel ezelőtt, október 17-én hunyt el Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi tartományának korábbi delegátusa.

2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód

Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén

Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Életmód

MÁV-csoport: egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is

A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerd

2025. Október 16. 07:35, csütörtök | Életmód

Vörös óriáskenguru született a Nyíregyházi Állatparkban