Hírek
2023. Március 14. 13:55, kedd |
Belföld
Forrás: Idokep.hu
70-80 km/órás széllökések lehetnek nemzeti ünnepünkön
A legnagyobb szélre a Dunántúlon és északkeleten kell számítani, de a szombatihoz hasonló erejű szélvihar nem várható.
Hidegfront veti vissza több fokkal a hőmérsékletet nemzeti ünnepünkre, a maximumok jó 10-12 fokkal alacsonyabban alakulnak, mint ma - írja az Időkép.hu.
A hullámzó hidegfront átvonulását sokfelé kíséri eső, zápor, holnap pedig az Északi-középhegységben, délután pedig a Tiszántúlon is havas eső, havazás válthatja az esőt, de megmaradó hó inkább csak az északi hegyekben valószínű. Napközben a Dunántúlon már nem várható csapadék, délután nyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása.
A front legkellemetlenebb velejárója ezúttal is az erős, viharos szél lesz. Az északira-északnyugatira forduló szél ugyanis országszerte feltámad, főként a Dunántúlon és északkeleten többfelé viharossá fokozódik, 70-80 km/órás lökések is lehetnek.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
