Hírek
2023. December 20. 13:44, szerda |
Belföld
Forrás: MKIF Zrt.
3,6 millió négyzetméteren újult meg idén a hazai gyorsforgalmi úthálózat

December 15-én véget ért Magyarország legnagyobb gyorsforgalmi útfelújításának első éve.
Az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által 2022. szeptember 1-jén üzemeltetésre, fenntartásra, fejlesztésre átvett 1237 km hazai gyorsforgalmi út 43%-a, 538 km kerül a többi úttal azonos műszaki szintre 2025-ig.
Az idei munkálatok április 12-én, a Letenyei határátkelő elbontásával indultak. A burkolatok, ún. szintrehozása során a teljes főpálya 19%-a megújult 2023-ban. 3,6 millió négyzetméteren cseréltük a régi, tönkrement burkolatot új aszfaltra. Nem csak a felső kopó, de ahol szükséges volt, ott a kötő és alapréteget is cseréltük, sőt bizonyos helyeken a mélyebb szerkezeti részeket is javítanunk kellett. Az elvégzett feladatokhoz 400 terelést építettünk ki országszerte.
A 8 hónapig tartó munkák során fél millió tonna aszfaltot használtunk fel, 9 gyorsforgalmi úton. Az elvégzett burkolatcsere 4/5-e az M7, M3, M1 autópályákon történt. Csak ezeken a sztrádákon 2,8 millió négyzetméteren dolgoztunk.
De a szintrehozás mellett idén megújult 106 híd és felüljáró, 140 pihenőben kiépítettük a szelektív hulladékgyűjtés rendszerét, elindítottuk a pihenők épületeinek és környezetének megújítását. Faültetési programunk során 86 helyen, közel félezer csemetét ültettünk.
A szintrehozás jövőre is folytatódik. A tervek szerint, 2024-ben legalább ugyanekkora mértékben újulnak meg a kezelésünkben lévő hazai autóutak, autópályák. Folytatódik a pihenők felújítása is. 2025-ig pedig 50-60 csomópont esetében a vízelvezető-rendszereket, az esetleges rézsűcsúszásokat is rendbe tesszük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget