Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2013. Január 22. 09:24, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu

240 milliós Corvette, milliárdos Batmobile

240 milliós Corvette, milliárdos Batmobile

Hivatalosan is forgalomba került az első új Corvette, melynek sorsáról a Barrett-Jackson Scottsdale aukciós ház kalapácsa ítélkezett. Az érte járó rekord összeget jó célokra használta fel a GM. De mégsem a Vette volt az árverés sztárja.

Éppen egy hete hullott le a lepel a Corvette legújabb nemzedékéről, gazdája pedig már boldogan repeszthet a C7-es első, 0001-re végződő alvázszámmal ellátott példányával. A 450 lóerős V8-asnak nem más, mint a márka gyűjtőjeként ismert Richard Hendrick parancsolhat. Ne irigyeljük érte, a kiváltságért ugyanis busásan megfizetett. Igaz, mivel egy NASCAR-csapat tulajdonosa is, valószínűleg már hozzászokott a nagy tételű autós kiadásokhoz. A Barrett-Jackson árverésén mintegy 240 millió forintnyi dollártól vált meg a gyűjtő, hogy ő lehessen az első C7 adta élmények birtokosa. Az összeget a GM a Detroiti Művészettudományi Egyetemnek ajánlotta fel, nem titkoltan azért is, hogy a jövő tehetséges rajzolóinak képzelete négy keréken száguldhasson tovább.

Az árverés sztárja mégsem a Corvette volt, hanem az eredeti, 1966-os Batmobile, amelynek eladásánál maga a készítő, George Barris is közreműködött. A háborús hangulatban lezajlott aukciót végül 924 millió forintnyi dollárnál állította meg a kalapács, amelyhez ha a különböző járulékokat is hozzáadjuk, egymilliárdos összeg adódik. De miért is fizetett ki ennyit az arizonai autógyűjtő, Rick Champagne?

Barris jelképes egyetlen dollárért vásárolta meg a Fordtól az 1959-es Lincoln Futura koncepciót, amelyet aztán 15 ezer dollárnyi befektetéssel, 15 nap alatt változtatott az 1966-os Batman televíziós sorozat és mozifilm fontos szereplőjévé. Arról sajnos nincs információnk, hogy miként történhetett, hogy az egyébként teljes egészében Olaszországban, a Ghia műhelyében, kézzel készült tanulmányt hogyan sikerült Barrisnek jelképes summáért megkaparintania, de jó üzletet csinált, hiszen az alapot adó, hatliteres, 300 lóerős V8-assal szerelt Continental Mark II tízezer dollárba került – ez akkoriban két Cadillac vagy egy új Rolls–Royce ára volt.

Méregdrága tanulmányt ajándékba? Miért ne?


A hivatalos dokumentumokkal járó trófeáját Champagne saját elmondása szerint a ház falának lebontása után a nappaliban helyezi el.

Mit gondolnak, valóban megérte ennyit otthagyni az első Batmobile-ért?

Címkék: árverés, autó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt