Hírek
2015. Február 23. 14:33, hétfő |
Helyi
Forrás: Török Anita-sajtóreferens
”150 éves a Vigadó„ programsorozaton Vásárhelyi diákok is részt vettek
A héten ér véget a „150 éves a Vigadó” programsorozat, amellyel a Magyar Művészeti Akadémia székháza, a Pesti Vigadó megnyitásának 150. évfordulóját ünnepli.
A „150 éves a Vigadó” programsorozat utolsó hangversenyeként, 2015. február 19-én a Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar adott teltházas koncertet a Díszteremben.

Az est folyamán Beethoven IX. szimfóniája csendült fel emléket állítva annak, hogy a Filharmóniai Társaság 150 évvel ezelőtt, 1865-ben lépett első alkalommal a Vigadó színpadára, hogy Erkel Ferenc vezényletével előadják – Pesten első alkalommal teljes terjedelmében Beethoven e művét.
150, a fővárostól távolabb élő, a művészetek iránt érdeklődő, tehetséges tanulót láttak vendégül, akik a hangverseny kezdete előtt a Vigadó idegenvezetői közreműködésével megismerkedhettek az épület azon részeivel is, amelyek a nagyközönség számára nem, vagy csak részben látogathatók. A „150 éves a Vigadó” programsorozat hat hete alatt közel négy és fél ezren fordultak meg a Pesti Vigadóban. A nagy érdeklődésre való tekintettel a jubileumi programok folytatását tervezik az év folyamán.

A vásárhelyi Péczelyi Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény diákjai közül 27-en, illetve 4 pedagógus vett részt a programon.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
