Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2019. November 18. 11:26, hétfő | Helyi
Forrás: Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság

Őrizetben az embercsempész

 Őrizetben az embercsempész

Embercsempészés miatt indult eljárás egy szerb-magyar kettős állampolgárral szemben, aki egy koszovói férfit próbált meg Magyarországra beutaztatni Röszkénél.

A szerb honosságú személyautóval érkező sofőr és utasa 2019. november 17-én pár perccel 22 óra előtt jelentkezett belépésre a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. A rendőrök az ellenőrzés során megállapították, hogy az utas által átadott magyar személyi igazolvány nem részére lett kiállítva. Meghallgatása során a férfi koszovói állampolgárnak vallotta magát.

A járművet vezető férfival szemben embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon. A nyomozók a sofőrt őrizetbe vették és az ügyészségen előterjesztést tesznek letartóztatása indítványozására.

A koszovói férfit a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszairányították Szerbia területére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód

Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére

A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.