Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2018. Április 02. 16:00, hétfő | Helyi
Forrás: Csongrád MRFK Kommunikáció

Lopni akart

 Lopni akart

A Szegedi Rendőrkapitányság körzeti megbízottja percek alatt kiderítette, hogy ki volt az a fiatal, aki egy autóból GPS-t és egyéb vagyontárgyakat akart lopni. A gyanúsítottal szemben vádemelési javaslattal éltek.

A fiatalkorú megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2018. február 17-én 17 óra körül egy szegedi ingatlan előtt parkoló autót ismeretlen módszerrel kinyitott, majd az utastérből GPS-t, autórádiót, napszemüveget, konzervet és szerszámokat akart ellopni. Az autó tulajdonosa amikor kilépett a házból észrevette, hogy a feltételezett elkövető deréktól felfelé a járművében turkál, rákiáltott a tolvajra, aki futásnak eredt.

A sértett azonnal rendőrt hívott a helyszínre, akik rövid időn belül a segítségére érkeztek. A körzeti megbízott az elkövető személyleírása alapján tudta, hogy a bűncselekménnyel a fiatalkorú J. Dániel gyanúsítható megalapozottan. Róla már korábbi bűncselekmények elkövetése miatt fotója is volt kéznél, így a helyszínen szinte percek alatt azonosították a fiút.

A gyanúsítottat előállították és kihallgatták, melynek során beismerő vallomást tett. Ellene a Szegedi Rendőrkapitányságon lopás kísérlete miatt indult eljárás.

A rendőrök a nyomozást a napokban befejezték és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal az illetékes ügyészségnek továbbították.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód

Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények

A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.