Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2015. Április 01. 15:51, szerda | Helyi
Forrás: Vas Mariann (tanítónő) és Seres Imre (igazgatóhelyettes)

A Németh László Gimnázium, Általános Iskola tanárai és diákjai Aradon jártak.

 A Németh László Gimnázium, Általános Iskola tanárai és diákjai Aradon jártak.

Március 27-én Kulturális sokféleség és a nevelés címmel rendezett interkulturális fesztivált és nemzetközi szimpóziumot az aradi Aurel Vlaicu Általános Iskola.

A Németh László Gimnázium, Általános Iskolát képviselő pedagógusok, Cseri Tamás települési képviselő és diákok utaztak Aradra, amelyhez a buszt Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata biztosította.

A két oktatási intézmény 2012 márciusától egy magyar-román határon átnyúló programban működik együtt, 2013 nyarától eredményeinek fenntartása a feladatunk. A projekt elnevezése „Együtt a megismerés útján” mutatja, hogy a két intézmény elkötelezett egymás kultúrájának, hagyományainak megismerésében.

A fesztiválon magyar részről Cseri Tamás képviselő köszöntötte a vendégeket.

Az előadáson a Kankalin néptánccsoport és a kis kórus tagjai léptek színpadra. A diákok a délután során kézműves és sportfoglalkozáson, zumbán vettek részt.

A szimpóziumon 5 ország pedagógusai tartottak előadást. Azoknak a személyeknek, intézményeknek a tapasztalatait ismertették, akik aktívan, sikerrel vesznek részt a fiatalok nevelésében, a kulturális sokféleségből eredő értékrendjüknek a kialakításában. Iskolánkból Vas Mariann tanítónő a stresszmentes iskolakezdésről tartott előadást.

Minden látogatáskor közösen megemlékezünk a román forradalom magyar áldozatáról, Tóth Sándorról, aki 1989. december 23-án karitatív tevékenység közben vesztette életét. Ez alkalommal is megkoszorúztuk a Maros partján álló kopjafáját, és meglátogattuk a magyar történelmi emlékhelyeket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.